Rodzaje kontenerów budowlanych. Co przyda Ci się na budowie?

0
20

Element nieodzowny przy każdej większej budowie? Kontener budowlany. Jest to pomieszczenie socjalne, które może służyć jako biuro lub jako miejsce do spania pracowników na budowie. Jak powinien wyglądać odpowiedni kontener?

Kontener budowlany – pierwszy krok: przeznaczenie

Kontenery budowalne możesz wynająć lub zakupić. Jedno i drugie wyjście jest tańsze niż wynajem dodatkowych lokali mieszkalnych dla pracowników. Zaletą takich kontenerów jest ich modułowość – możesz rozstawić dowolną liczbę kontenerów i połączyć je ze sobą w poziomie lub pionie – wtedy oszczędzają miejsce. Taki kontener możesz wykorzystać na kilka sposobów. Pierwszy, już wspomniany wyżej to miejsce do spania, czyli tymczasowe mieszkanie za niską cenę. Takie kontenery mają dostęp do ciepłej wody oraz do prądu, a także są ogrzewane, dzięki czemu można w nich komfortowo mieszkać. Drugą kategorią kontenerów są kontenery sanitarne, pełniące funkcję przenośnej łazienki. Po trzecie, kontener można wykorzystać jako biuro, które mogą odwiedzać zainteresowani inwestycją. Po czwarte – kontener jest dobrym magazynem na niewielkie elementy, które nie powinny być przechowywane na zewnątrz.

Zaletą kontenerów jest ich wielofunkcyjność – mogą być przystosowane do różnych celów. W łatwy sposób kwaterę mieszkalną zamienisz w magazyn, a magazyn w biuro – wystarczy zmienić wyposażenie.

Kontenery jako stróżówki

Przy wjeździe na budowę, zwłaszcza w przypadku większej inwestycji, często znajduje się stróżówka z osobą, która sprawdza osoby wjeżdżające i wyjeżdżające z placu budowy. Dzięki temu zachowane jest bezpieczeństwo, a nieuprawnione osoby nie mają na taki teren wstępu. Tutaj także przyda się kontener – znacznie mniejszy niż tradycyjny kontener budowlany. Są one niewielkie, ale mają wszystkie wystarczające sprzęty oraz możliwość wstawienia wygodnych mebli.

Niewielkie wymiary, łatwy montaż, a przede wszystkim wielofunkcyjność – to są podstawowe zalety kontenerów, bez których nie może się obyć żadna duża budowa. Dzięki swojej mobilności oraz modułowości, kontenery można dowolnie ustawić na placu budowy oraz sukcesywnie je przestawiać, w zależności od wolnego miejsca i potrzeb pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here