Kiedy warto jest zainwestować w audyt i doradztwo HR?

0
14

Każda firma, która zatrudnia pracowników, powinna mieć co najmniej jedną osobę (a w przypadku dużych przedsiębiorstw cały dział), do której obowiązków wchodzi zarządzanie zasobami ludzkimi. Na początku zajmuje się tym szef, jednak później niezbędne staje się zatrudnienie osoby, która by się tym wszystkim zajmowała. A co gdy potrzebujesz pomocy?

Doradztwo personalne – Katowice, gdzie szukać?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak inwestować w rozwój pracowników, przeprowadzać rekrutacje i na bieżąco podnosić kwalifikacje, aby Twoi ludzie jeszcze lepiej pracowali – skorzystaj z agencji HR, która przeprowadza doradztwo personalne. Uzyskasz wsparcie w bieżących potrzebach, dowiesz się jak zarządzać zespołem. Agencje HR znajdują się w każdym dużym mieście, a ich pierwszym celem jest pomoc w rekrutowaniu osób na stanowiska w innych firmach.

Czym jest outsourcing HR?

Czasem wygodnie jest zainwestować w outsourcing HR. Jest to dobre szczególnie wtedy, gdy przedsiębiorstwo jest niewielkie, a nie ma żadnej dostępnej osoby, która mogłaby zarządzać sprawami pracowników. Pomocne jest to także podczas pracy doraźnej, na przykład podczas poszukiwania nowych osób do pracy. Właściciele małych firm często nie znają się na rekrutacji. Twoja specjalizacja to cynkowanie galwaniczne? Skąd będziesz wiedział jak zatrudnić dobrą księgową? Outsourcing tych zadań do zewnętrznych firm pomaga znaleźć Ci odpowiedniego specjalistę bez tracenia czasu. Dodatkowo masz pewność, że zatrudniona osoba będzie posiadała wszystkie niezbędne kwalifikacje.

Czy potrzebujesz audytu?

Jeśli masz większą firmę, możesz poprosić o wykonanie audytu personalnego. W jego trakcie specjaliści sprawdzą Twoich pracowników pod kątem kwalifikacji i kompetencji, a także tego, czy zajmują odpowiednie stanowiska i role w zespole, czy jednak należałoby to jakoś zmienić. Taka ocena pozwala na zewnętrzne spojrzenie na struktury wewnątrz firmy. Jest to punkt wyjścia, który pozwala na zastosowanie innych działań HR, takich jak zmiana lub wprowadzenie systemu szkoleń, metod motywacji pracowników czy strategii komunikacyjnej. To wszystko doprowadzi do lepszego samopoczucia i rozwoju, co skutkuje w podwyższonej wydajności w pracy i większej sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here