Tatrzański Park Narodowy rowerem – wybierz się na wycieczkę

0
10

Tatrzański Park Narodowy cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów nie tylko z Polski, ale i zagranicznych. Co roku te tereny są odwiedzane przez około trzy miliony miłośników górskich wędrówek. Wśród nich są rowerzyści. Zobacz jak przygotować się do rowerowej wycieczki po Tatrzańskim Parku Narodowym.

Noclegi Zakopane – jak znaleźć najlepsze?

Po pierwsze, jeśli zależy Ci na dobrym apartamencie lub komfortowym pokoju w bardzo dobrej lokalizacji, koniecznie zacznij rozglądać się za rezerwacją jak najwcześniej. Bardzo oblegane jest Zakopane – noclegi zabookuj kilka tygodni, a najlepiej kilka miesięcy wcześniej. Wtedy będziesz mieć pewność, że będzie dla Ciebie miejsce. Najlepiej sprawdzą się apartamenty – Zakopane jest pełne turystów przez cały rok, a w apartamencie będziesz mieć większą prywatność niż w przypadku pokoju w pensjonacie. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla większych grup, gdyż w przeliczeniu na osobę, za apartament zapłacicie mniej niż za pojedyncze pokoje dla wszystkich.

Rowerem nie wszędzie

Rower możesz przywieźć ze sobą z domu, lub wypożyczyć na miejscu. W Zakopanem, oraz w pobliżu popularnych punktów widokowych znajdziesz odpowiednie wypożyczalnie. Pamiętaj, że rowerem nie będziesz w stanie zwiedzić wszystkich tras w Tatrzańskim Parku Narodowym – możesz poruszać się wyłącznie po oznaczonych, konkretnych szlakach. Pokierowane to jest bezpieczeństwem Twoim oraz pozostałych turystów. Rowerem nie wjedziesz na przykład na trasę do Morskiego Oka, gdyż bardzo gęsty ruch pieszych w sezonie mógłby powodować wypadki. Jednak nie martw się – znajdziesz różnorodne trasy dla rowerów. Do Twojej dyspozycji są drogi asfaltowe, żwirowe, piaskowe oraz skaliste – dla doświadczonych rowerzystów. Wśród znanych szlaków, które możesz przebyć rowerem są między innymi Dolina Chochołowska, odcinek Drogi pod Reglami czy szlak pomiędzy Doliną Suchej Wody a Halą Gąsienicową, który jest najtrudniejszym odcinkiem dla rowerów dostępnym w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Jedź ostrożnie!

Rowerzystów obowiązują te same zasady co pieszych – zatem nie możesz schodzić ze szlaków, zostawiać śmieci czy odpadków, płoszyć zwierząt ani zabierać ze sobą elementów roślinności.

Decydując się na zwiedzanie gór rowerem, wcześniej upewnij się co do długości i trudności trasy, dopasowując ja do możliwości swoich i sprzętu, jakim dysponujesz. Koniecznie zbadaj, czy Twój rower jest w doskonałym stanie technicznym, aby nie spotkała Cię w trakcie jazdy przykra niespodzianka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here