Będzie uchwała antysmogowa w pomorskim

0
15

Uchwała antysmogowa będzie miała za zadanie uregulowanie sposobów ogrzewania domów. Celem jest zmniejszenie problemu zanieczyszczeń powietrza.

Województwo Pomorskie ma względnie dobre powietrze względem reszty Polski, jednak nie znaczy to, że powietrze jest bez zarzutu. Jedynym sposobem aby dotrzeć do indywidualnych mieszkańców jest uchwała antysmogowa, bowiem programy ochrony powietrza nakładają obowiązki wyłącznie na przedsiębiorców.

Uchwała antysmogowa jasno określa z jakich urządzeń i paliw można korzystać, a z jakich nie, a także dokładne terminy do kiedy wszystkie piece węglowe mają być zlikwidowane. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego zachęca do udziału w konsultacjach społecznych. Do 17 czerwca zbierane będą uwagi dotyczące uchwały, a następnie powstanie projekt, który będzie skonsultowany z mieszkańcami. Dokument pojawi się na obradach sejmiku wojewódzkiego najwcześniej w październiku.

Najprawdopodobniej przepisy dotyczące Aglomeracji Trójmiejskiej będą różnić się od tych w pozostałej części województwa i będą surowsze, ze względu na lepszy dostęp do sieci gazowej i ciepłowniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here